Chat Siteleri Çocuklar İçin Bazı Tehlikeler Oluşturuyor

Net tarihi, memex otomatik kütüphane makinesi ve sibernetikten daha hızlı bir şekilde daha hızlı bir şekilde ortaya çıktı, kesinlikle alışılmadık bir aile programı olarak gelmek artık çocuklarınızın normal eğlencesi ve favorileri. İnternet, dünyanın dört bir yanındaki insanların gerçek zamanlı olarak konuşmaları ve gerçekte sörf yapmasıyla gerçekleri toplaması için en kolay ve en hızlı portaldır. Bu, çocuklarınızla aynı şekilde gider; eski moda sohbet odalarından friendster, yüz e-kitabı ve bloglar gibi sosyal ağ sitelerine kadar farklı insanlara paha biçilmez bir şekilde erişiyorlar. Örnek olarak sohbet etmek, çocuklarınızın sadece klavyelerini yazarak birebir insanlarla hemen konuşmalarını sağlar. Tarihte bir uygulama olmadığı sürece, gençlerinizle sohbet eden her erkek veya kadın, gerçek anlamda bebeğinizin konuştuklarının dolandırıcı, dolandırıcı ve hatta seks suçlusu olmadığı konusunda güvende ve güvende olamaz. .

Ancak asıl tehlike her zaman kendi başıma sohbet etmekle kalmaz, ancak çocuklarınızın çevrimiçi ortamda bireysel olarak tanıştıkları kişileri bir araya getirme olasılığı. Haberler, bazı seri pedofillerin ve yetişkinlerin, onlarla arkadaşlık kurarak ve çocukları bir araya gelmek için çocukları ikna ederek veya manipüle ederek canlı acı çeken kişilerle iletişim kurmak için ağı kullandığını bildirecektir. Herhangi bir figürün yapabileceği güzel önlem derecesi, gençleriyle sohbet etme şansı ve özellikle bireysel olarak onları bir araya getirme tehdididir. Çocuklarınızla kiminle iletişim kurduklarının genel yabancılar olduğunu hatırlatın. İnternetin evde kullanımıyla ilgili açık ve spesifik politikalar belirlemek, annenin ve babanın kullanabileceği bir koruma ipucu bile olabilir.

Sohbet sağlayıcısı, yaklaşık olarak güvenli bir şekilde sohbet etmeyi sağlayan köprüler ve istatistikler sunsa bile, aslında çocuklarını neredeyse güvencesizce sohbet etme hakkında tutup manipüle etme yolunda parmakların ve ebeveynin kısıtlamasındadır. Çocuklarınızın kimlerle sohbet ettiği profillerine bakmak da çocuklarınızın güvenliğini kontrol etmenin bir yoludur. Artık bu profillerin güvenilir olmasını garanti etmese de, en azından hangi kişiliğe sahip olabilecekleri konusunda biraz fikriniz olabilir. On-line sohbet boyunca yaşanabilir tehlikelerin tümü ile, ebeveyn direksiyonuyla sohbet etmenin en basit şekilde izin verileceği sürekli olarak olağanüstü.

Write a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *